DZIEŃ DZIECKA

30 maja nasza szkoła świętowała Dzień Dziecka. Tego dnia nie odbywały się lekcje, a dla uczniów przygotowano szereg atrakcji. Tegoroczne obchody były związane z akcją Trzymaj formę, w której uczestniczymy już od kilku lat. Miały one na celu promowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie przygotowywali więc surówki i kompoty oraz biegali na szkolnym boisku. Obejrzeli również przedstawienie pod hasłem „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”, przygotowanie przez panią Krystynę Balewską.

 

DZIEŃ MATKI

26 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Zaproszeni zostali nauczyciele, przedstawiciele gminy i powiatu (m.in. starosta białogardzki) oraz oczywiście nasze mamy. Kółko muzyczne pod kierunkiem Pani Dyrektor zaprezentowało przedstawienie, które zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami. Imprezę uświetnił poczęstunek.

Oliwia Sobieszek, VI b

 

WYCIECZKA DO KOŁOBRZEGU I NA BASEN

17 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Kołobrzegu. Wszyscy uczniowie przed wyjazdem zostali zapoznani z regulaminem wycieczki. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie portu, w którym uczniowie mogli zobaczyć statki Straży Przybrzeżnej oraz katamaran i statki wycieczkowe.

Następnie wszyscy wybrali się na latarnię morską, z której mogli obserwować plażę i panoramę Kołobrzegu oraz kupić pamiątki. Po zejściu z latarni uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na spacer po plaży. Niektórzy odważyli się nawet zamoczyć nogi w zimnej morskiej wodzie. Później wszyscy pojechali na basen „Millennium”. Było tam wiele atrakcji, między innymi zjeżdżalnie i jacuzzi.

Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili. Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do udanych.

 

TEST SZÓSTOKLASISTÓW

8 kwietnia w całej Polsce odbył się test kompetencji klas szóstych. Przystąpili do niego również uczniowie naszej szkoły. Był to dla nich pierwszy tak poważny sprawdzian wiedzy i umiejętności. Mogli się oni wykazać w pięciu obszarach: czytaniu, pisaniu, rozumowaniu, korzystaniu z informacji oraz wykorzystywaniu wiedzy w praktyce. W naszej szkole najlepsza okazała się uczennica klasy VI b, Oliwia Sobieszek, która uzyskała na sprawdzianie 39 punktów na 40 możliwych. Bardzo wysokie wyniki zdobyli również: Michał Czekierda i Paweł Samordak z VI a oraz Martyna Krysztofiak, Karolina Sobieszek i Monika Trzeciakiewicz z VI b. Gratulujemy wyników!

 Karolina Sobieszek, klasa VI b

 

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

17 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach wzięło udział dwudziestu uczniów z klas piątych i szóstych. Najlepsi okazali się: Karolina Sobieszek z klasy VI b, Sebastian Turek z klasy VI b oraz Michał Czekierda z klasy VI a. Nasza drużyna reprezentowała szkołę 24 kwietnia na XXXI Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu Powiatowym w Tychowie. Konkurs rozpoczął się od testu wiedzy składającego się z 25 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znakach drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem turnieju była konkurencja praktyczna, czyli rowerowy tor przeszkód oraz miasteczko ze znakami drogowymi. Nasi uczniowie zdobyli III miejsce drużynowo, natomiast w punktacji indywidualnej Karolina Sobieszek zajęła IV miejsce, Sebastian Turek IX, a Michał Czerkierda XIII.

Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i medale.

 Elwira Dorawa

 

„PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”

Na przełomie marca i kwietnia w naszej szkole po raz kolejny odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki  i ptaszęta polne”. Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie zaprezentować dwa utwory (wiersz lub prozę), a uczniowie klas I-III jeden utwór. Najlepsi recytatorzy reprezentowali nas na eliminacjach gminnych w Stanominie, które odbyły się 29 kwietnia. W grupie starszej były to trzy uczennice: Kasia Bartman i Jadzia Łoś z klasy V a oraz Karolina Sobieszek z klasy VI b. W grupie młodszej natomiast: Natalia Andrysiak, Daria Szczęsna i Radek Drąg (uczniowie klasy II).

Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody książkowe. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Karolina Sobieszek, klasa VI b

 

Uczeń klasy II naszej szkoły, Radek Drąg, odniósł w konkursie recytatorskim duży sukces. Wygrał eliminacje gminne w Stanominie, a następnie reprezentował nas w Tychowie w konkursie na szczeblu powiatowym, gdzie również został laureatem. Wziął także udział w finale konkursu, który odbył się 4 czerwca w Koszalinie. W finale tym spotkało się ponad 40 recytatorów z około 2 tysięcy, którzy brali udział w konkursie w całym regionie.

 

„TYDZIEŃ Z KANGURKIEM”

    Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się matematyczny konkurs dla uczniów klas III-VI. Według opracowanego przez organizatorów regulaminu każdego dnia marcowego tygodnia uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na pytania z dziedziny matematyki oraz rozwiązywali przygotowane dla nich zadania. Uczniowie pracowali w sali udekorowanej własnoręcznie przygotowanymi plakatami.

    W tegorocznej edycji zmagania rozpoczęli uczniowie klas szóstych. Więcej poprawnych odpowiedzi udzieliła klasa VI A, ale oba zespoły szóstoklasistów bardzo sprawnie rozwiązały wylosowane przez uczestników zadania z treścią. Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie klas piątych. Obie drużyny z klas piątych pracowicie spędziły czas przeznaczony na matematyczną zabawę. W ogólnej klasyfikacji, w kategorii klas V-VI taką samą ilość punktów uzyskały zespoły z klas V A i    VI B.

      W następnej kolejności z zadaniami zmagali się młodsi uczniowie. Obie grupy uczniów z klas trzecich bezbłędnie rozwiązały trudne krzyżówki oraz dzielnie odpowiadały na przygotowane pytania, za co otrzymały maksymalne ilości punktów. Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie klas czwartych. W ogólnej klasyfikacji, w kategorii klas III-IV - zwyciężyła klasa III B.

      27 marca nieliczna, ale silna grupa uczniów przystąpiła do zmagań ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Uczniowie klas III-IV pisemnie odpowiadali na 25 pytań, z klas V-VI - na 30.

    Organizatorzy szkolnego konkursu dziękują wszystkim wychowawcom, uczniom oraz pozostałym osobom, które wspierały uczestników, obiecują kontynuację matematycznych zmagań. Zwycięskie drużyny poszczególnych kategorii zostały uhonorowane dyplomami i symbolicznymi  upominkami przez panią dyrektor na uroczystym apelu.

Organizatorzy konkursu:

I. Madejska – Zalewska

G. Wołkowska

 

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Dnia 16 stycznia w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. Najpierw bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Po sześciu lekcjach rozpoczęła się dyskoteka dla starszych uczniów. Po raz pierwszy w naszej szkole była ona prowadzona przez profesjonalnego didżeja. Wszyscy byli pod wrażeniem pięknej sali, kolorowych światełek oraz muzyki. Uczniowie świetnie się bawili i tańczyli. Nikt nie chciał wracać do domu.

Na koniec pani dyrektor podziękowała didżejowi, nauczycielom oraz uczniom za świetną zabawę.

Marta Jachimowska kl. VIa

 

TEATRZYK W NASZEJ SZKOLE

           

      7 stycznia naszą szkołę odwiedził teatr z Torunia. Każdy uczeń za skromną cenę 1 zł mógł obejrzeć zabawny spektakl pt. „Kaprysy Królewny Kaprysi”. Aktorzy zachwycili nas swoimi barwnymi strojami. Najbardziej rozśmieszyła nas tytułowa bohaterka, która miała przedziwne zachcianki i kaprysy. Myślą przewodnią tego przedstawienia było hasło: „Kto nie szanuje nikogo, karę poniesie srogą”.

Oliwia Sobieszek kl. VIb

 

Na zdjęciu aktorzy podczas przedstawienia

 

JASEŁKA

Dnia 20 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka pt. „Dzieci z pokłonem u żłóbka”. Inscenizacja została przedstawiona przez koło teatralne prowadzone przez Panią Ewelinę Wachowską. Sceny były przeplatane kolędami i pastorałkami wykonywanymi przez dziewczęta z koła muzycznego pod przewodnictwem Pani Elżbiety Trzcińskiej. Na scenie widoczne były takie dekoracje jak przyozdobione choinki i żłóbek z Jezusem, zapalone były nastrojowe światełka. Kurtyna została ustrojona błyszczącymi gwiazdami. Jasełka obejrzeli najpierw uczniowie,  a później rodzice, którzy przybyli na zebranie. Ten dzień wprowadził nas w magiczną atmosferę świąt.

Karolina Sobieszek kl. VIb

 

NAJSYMPATYCZNIEJSZA KLASA

   W dniach 27.11 – 20.12.2007 r w naszej szkole odbył się konkurs na najsympatyczniejszą klasę. Zorganizowali go pedagog Małgorzata Kopaczewska, Elwira Dorawa oraz Tomasz Bohdziewicz. Uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły wypełnili ankiety, w których ocenili wszystkie klasy. W kategorii klas I-III najwięcej punktów uzyskała klasa II, w kategorii IV–VI – klasa VIb. Od ilości punktów uzyskanych z ankiet odejmowano punkty za uwagi otrzymane przez uczniów oraz godziny nieusprawiedliwione.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

- w kategorii klas I-III:

1 miejsce – klasa IIIa – 43 punkty na 64 możliwych,

2 miejsce – klasa II,

3 miejsce – klasa I,

4 miejsce – klasa IIIb,

 - w kategorii klas IV-VI:

1 miejsce – klasa VIb – 93 punkty na 138 możliwych,

2 miejsce – klasa Va,

3 miejsce – klasa Vb,

4 miejsce – klasa IVa,

5 miejsce – klasa IVb,

6 miejsce – klasa VIa.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

ANDRZEJKI

   29 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki. Na dyskotece bawiły się głównie dziewczęta. Niestety, tylko nieliczni chłopcy brali udział w zabawie. Andrzejki szkolne udały się. Było na nich miło, sympatycznie oraz wesoło.

 

Na zdjęciu bawiący się na zabawie andrzejkowej  uczniowie naszej szkoły

 

ŚWIĘTO DRZEWA W NASZEJ SZKOLE

    16 października 2007 roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Święto Drzewa. Miało ono na celu ukazanie korzyści, które dają nam lasy oraz zagrożeń dla drzew. Po krótkim apelu uczniowie poszczególnych klas w ramach integracji dostali do wykonania zadanie. Polegało ono na utworzeniu „pnia” z karteczek, na których należało wypisać korzyści płynące z lasów oraz na wykonaniu korony drzewa z prawdziwych liści.

Na zdjęciu nasi najmłodsi z wykonanym drzewem

 Powstałe w ten sposób kolaże zostały wystawione w korytarzu szkolnym. Każda praca była niepowtarzalna.

            Karolina Sobieszek

 

ŚWIĘTO PATRONA  NASZEJ SZKOŁY

    30 października w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły połączone ze ślubowaniem klas pierwszych.

Na zdjęciu uczniowie podczas ślubowania

  Po ślubowaniu wszyscy zgromadzili się na apelu poświęconym życiu i twórczości pisarza. Uczniowie klas I – VI ułożyli wierszyki i rymowanki o patronie, a klasa VI b dodatkowo ułożyła i zaśpiewała piosenkę. Koło teatralne przygotowało przedstawienie, które wprowadziło nas w bajkowy świat. Koło muzyczne zaprezentowało wesołe, skoczne utwory, przy których bawili się wszyscy zgromadzeni uczniowie.

 Na zdjęciu nasi tańczący uczniowie

   Przeprowadzony został także konkurs wiedzy o naszym patronie, w którym zwyciężyła klasa II.

Oliwia Sobieszek

DZIEŃ NAUCZYCIELA 

Dnia 15 października 2007 roku w naszej szkole został zorganizowany apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Apel został rozpoczęty śpiewaniem hymnu państwowego i krótką przemową Pani Dyrektor. Następnie trzy dziewczęta z chóru szkolnego zaśpiewały piękną piosenkę na cześć nauczycieli. Kolejnym punktem programu było przedstawienie wystawione przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Eweliny Wachowskiej.

Na zdjęciu uczniowie biorący udział w przedstawieniu

    Przedstawienie było zabawne, występowały w nim śmieszne postacie, więc cała szkoła już po chwili była w znakomitym humorze. Na koniec młodzi aktorzy wręczyli czerwone róże wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.

Karolina Sobieszek

 

"OSZCZĘDZAJ. WYŁĄCZAJ. ODZYSKUJ. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM."

   Tegoroczna akcja Sprzątania Świata odbyła się pod hasłem -Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem. W ramach święta uczniowie przedstawili społeczności szkolnej scenkę, tematycznie związaną z ochroną środowiska.

   Natomiast 21 września wszyscy uczniowie przystąpili do sprzątania wyznaczonych terenów.

Elwira Dorawa

 

 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   Trzeci dzień września był dla nas dniem szczególnym. Wtedy wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne, a także rodzice spotkali się po raz pierwszy po wakacjach. W tym roku czekają nas wielkie zmiany, między innymi wprowadzenie obowiązku noszenia mundurków, czy wliczenie oceny z religii do średniej. Przed trudnym zadaniem stoję nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z klas, „O”, którzy po raz pierwszy przestąpili progi naszej szkoły, a także czwartoklasiści, którzy od tego roku mają nowych nauczycieli i większą liczbę przedmiotów. Podczas uroczystości panowała przyjazna atmosfera. Na buziach uczniów gościły uśmiechy. Oby takie nastawienie towarzyszyło nam przez cały czas. Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

Elwira Dorawa