WYCIECZKA DO SKANSENU CHLEBA

Dnia 14 czerwca 2018 r.  dzieci z grupy 6-latków oraz z klasy pierwszej pojechały na wycieczkę do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim.

Jest to wyjątkowe miejsce w naszym regionie, które pozwala  poznać historię pieczenia chleba oraz zobaczyć wiele związanych z tym zajęciem naczyń i narzędzi.

Prowadzone  w skansenie  zajęcia „Od ziarenka do bochenka” przybliżyły dzieciom sposób, w jaki chleb i bułeczki pojawiają się na naszych stołach. Dużym zaskoczeniem był fakt, że piec do wypiekania chleba liczy ponad 120 lat.

Dzieci mogły samodzielnie przygotować i fantazyjnie ozdobić bułeczki, które po upieczeniu należało rozpoznać. W skansenie  można było zobaczyć wiele niecodziennych naczyń i narzędzi takich jak cep, dzieża, sierp, kanka, żarna, kosa, żelazko z duszą  i wiele innych. Na koniec wycieczki dzieci mogły zjeść pizzę upieczoną w chlebowym piecu  oraz zabrać upieczone bułeczki do domu.

Poznanie historii wypieku chleba było bardzo ważnym elementem edukacji , dotyczącym naszego regionu i kraju.

<fotogaleria>

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Dnia  27 kwietnia 2018 r. oglądaliśmy w szkole zabawne i pouczające przedstawienie teatralne pt. „Piękna i Bestia”. Formuła tego przedstawienia oprócz gry aktorów obejmuje  zaangażowanie uczniów do tańca i zabawy. Bardzo nam się podobało!

HODOWLA SZCZYPIORKU I PIETRUSZKI

Dnia 19 kwietnia 2018 r. założyliśmy klasową hodowlę szczypiorku i pietruszki. Wiemy , jak się sadzi cebulę i sieje nasiona pietruszki w doniczkach z ziemią. Dyżurni klasowi będą mieli dodatkowe zadanie- podlewanie i pielęgnowanie roślin z klasowej hodowli. My wszyscy zaś będziemy bacznie obserwować jak rosną nasze roślinki. Potem wykorzystamy je na drugie śniadanie.

LECIMY W KOSMOS

Dnia 13 marca 2018 r. na Sandrę i całą klasę czekała niespodzianka urodzinowa. Mama Sandry zafundowała nam wesołą zabawę klockami magnetycznymi. Tego dnia mieliśmy temat o kosmosie, więc chętnie zbudowaliśmy rakietę. Była naprawdę wielka! Wysłaliśmy ją w przestrzeń kosmiczną.  Klocki magnetyczne wykorzystaliśmy także do wykonania mostu, zjeżdżalni i innych budowli. Zabawy konstrukcyjne to wyśmienita lekcja! Wszystkim nam się podobało. Dziękujemy Sandrze i jej mamie!

MIGAWKI Z NASZEJ PRACY

Tak pracujemy na lekcjach- uczymy się przez doświadczanie i działalność twórczą.

KARNAWAŁ 2018

Dnia 12 lutego 2018 r. wszyscy wspaniale przebraliśmy się na zabawę karnawałową. Były wśród nas : dwie czarownice, diabeł , anioł, kowboj, kotek, szeryf, kopciuszek, truskawka i królewna. Zabawa była bardzo udana!

Bogusława Mucha

KONKURS PLASTYCZNY „DZIELNICOWY, POLICJANT KTÓREMU UFAM”

W listopadzie uczniowie naszej klasy chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym o policji, organizowanym przez  Stowarzyszenie „SOS dla Rodziny” i Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie. Prace zostały wysłane. Czekamy na wyniki!

J” JAK JAJKO

Dnia 5 października poznaliśmy literę „j” na podstawie wyrazu jajko. Oprócz nauki pisania nowej litery, przygotowaliśmy samodzielnie przysmaki z jajek. Nie zabrakło nam pomysłów! Drugie śniadanie było smaczne, zdrowe i kolorowe.

DZIEŃ KRAJOBRAZU W KLASIE I

Dnia 20 października 2017 roku, uczniowie naszej klasy aktywnie włączyli się w obchody Dnia Krajobrazu. Święto miało na celu uczenie wrażliwości na otaczające nas piękno przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Podczas spaceru po okolicy obserwowaliśmy piękną polską jesień i utrwalaliśmy najpiękniejsze widoki na zdjęciach. Wszyscy w tym dniu chętnie przynieśliśmy aparaty i robiliśmy zdjęcia krajobrazom. Uwielbiamy takie lekcje!

KLASA PIERWSZA

Klasa pierwsza liczy 12 uczniów: 9 dziewcząt i 3 chłopców.

Wychowawcą klasy jest pani Bogusława Mucha.

SAMORZĄD KLASY:

GOSPODARZ: ALICJA CHILMAŃSKA

ZASTĘPCY: ALICJA FRĄCKIEWICZ

SANDRA GRZEŚKOWIAK

Życzę swoim podopiecznym, by uczyli się nie dla szkoły, lecz dla życia”.