ROK SZKOLNY 2017/2018

 

PRACE ARTYSTYCZNE

 

W maju, uczniowie poszerzali wiedzę na temat zwierząt, roślin i ptaków w najbliższym środowisku. W celu utrwalenia nazw przyrodniczych, kolorów i kształtów  uczniowie wykonywali prace artystyczne, które później wyeksponowaliśmy w sali lekcyjnej.

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

 

PRZEDSTAWIENIE  TEATRALNE

 

27 kwietnia oglądaliśmy ciekawe przedstawienie teatralne pt. Piękna i Bestia. Aktorzy przebierali się w piękne stroje, zmieniali dekoracje i angażowali dzieci do zabawy przy muzyce.

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO

 

Uczniowie naszej klasy dbają o swoje zdrowie. Pamiętają o drugim śniadaniu i systematycznie piją w szkole wodę. 23 marca przygotowali sałatkę owocową, do której wykorzystali ulubione owoce. Sałatki były kolorowe i zdrowe.

 

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW

 

21 marca odbył się w naszej szkole „Dzień Odkrywania Talentów” .Tego dnia przyjechaliśmy do szkoły bez teczek, gdyż nie było lekcji. Uczniowie z naszej klasy, którzy wcześniej zgłosili swój udział prezentowali swoje talenty. Był śpiew, taniec i kolęda grana na harmonijce. W czasie przerwy można było oglądać ciekawe kolekcje naszych koleżanek i kolegów.

 

Odbył się również konkurs recytatorski. Na koniec okazało się, że każdy mógł zaprezentować swój talent. Było bardzo ciekawie. To był bardzo miły dzień.

 

Lena Buchowiecka

SPOTKANIE  Z  CIEKAWYM  GOŚCIEM

 

6 marca odwiedziła naszą klasę p. Małgorzata  Czeszewska, która jest osobą niewidomą. Pokazała uczniom wiele urządzeń, które pomagają jej lepiej funkcjonować:

        telefon z syntezatorem mowy

        tabliczka brajlowa do zapisywania informacji

        colorino do rozpoznawania kolorów

        waga kuchenna mówiąca z wyświetlaczem

Kończąc pobyt w naszej klasie, p. Małgosia obrała dla dzieci jabłka. Posłużyła się zwykłym nożem krojąc jabłka na cząstki! Wszystkie dzieci ze zdziwieniem obserwowały, jak osoba niewidoma sprawnie i samodzielnie posługuje się nożem.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

BAL KARNAWAŁOWY

 

Uczniowie naszej klasy przebrali się za postacie z bajek oraz filmów i bawili się podczas zabawy karnawałowej.

W klasie był przygotowany słodki poczęstunek i napoje , które przygotowała mama Antosi. Było smacznie i wesoło. Dziękujemy!

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

 

PROSTE BRYŁY MATEMATYCZNE

 

Podczas zajęć matematycznych uczniowie tworzyli bryły. Najpierw wycinali, sklejali, a później tworzyli kompozycje.

 

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz  

 

 

KLASOWE  MIKOŁAJKI

6 grudnia Mikołaj odwiedził uczniów kl. II i obdarował świąteczną paczką. Były w niej kolorowe długopisy, mazaki, kredki.

Dziękujemy!

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

MYSZKI Z RÓŻNYCH MATERIAŁÓW

Stosowanie różnych technik plastycznych pobudza dzieci do twórczego działania i ekspresji.

6 listopada uczniowie  posługiwali się szablonem, aby wykonać myszki. Pracowali w małych grupach. Pomagali sobie wycinać i przyklejać elementy według podanego wzoru. Później ozdabiali prace wykorzystując kawałki sztucznej skóry, kolorowy filc oraz gotowe pompony. Postacie myszek były bardzo ciekawie wykonane.

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

KOLOROWE SAŁATKI Z OWOCÓW

 

24 października robiliśmy sałatkę owocową. Rozpoczęliśmy od mycia owoców i rąk. Następnie uczniowie dobrali się w małe grupy i zgodnie pracowali.

Po zakończonej pracy odbyła się prezentacja przygotowanej sałatki oraz degustacja. Wszystkim sałatki smakowały!

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

SAMODZIELNE ZAKUPY

 

23 października byliśmy w sklepie spożywczym. Uczniowie mieli do wykonania dwa zadania. Pierwsze zadanie polegało na zorientowaniu się czy w sprzedaży są produkty ekologiczne. Natomiast drugie to nauka podejmowania samodzielnej decyzji w zakupach na określoną kwotę pieniędzy.

Zakupy i uśmiech na twarzy towarzyszyły uczniom całą drogę do szkoły.


 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

16 października uczniowie naszej klasy przygotowali inscenizację do wiersza J. Brzechwy pt. Grzyby”. Dzieci pięknie nauczyły się swoich ról, a rodzice pomogli wykonać stroje.

 Przedszkolakom bardzo podobał się występ, ponieważ nagrodzono nas gromkimi brawami.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

JESIENNA WYSTAWKA PRAC

6 października uczniowie zaprezentowali kolorowe liście, które znalazły w swoich ogrodach. Następnie delikatnie, przy użyciu taśmy klejącej przyklejały je na kartki z bloku tworząc „Album liści”. Później uczniowie podpisywali ich nazwy wg wzoru z planszy przyrodniczej. Najciekawsze liście znalazły: Martyna Budner, Lena Buchowiecka i Michalina Ziółkowska.

Wszystkie prace uczniów były starannie wykonane i ozdobiły naszą salę.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

ROK SZKOLNY 2016/2017

KLASOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

 

25 kwietnia odbył się klasowy konkurs, który pozwolił wyłonić Mistrza Pięknego Czytania. W naszej klasie tytuł przypadł Martynie Budner, która reprezentowała klasę w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

WIZYTA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

 

30 marca gościliśmy w szkolnej bibliotece. Jak zwykle bibliotekarka Danuta Suska przygotowała ciekawą książeczkę. Tym razem była to opowieść pt. „Marzanna”. Po wysłuchaniu opowieści Renaty Piątkowskiej o tematyce wiosennej, uczniowie chętnie kolorowali obrazki przedstawiające Marzannę oraz zwyczaje wiosenne.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

KLASOWA UPRAWA SZCZYPIORKU

1 marca założyliśmy uprawę szczypiorku. Dbaliśmy o nasze rośliny, zapewnialiśmy odpowiednie nasłonecznienie, a dyżurni systematycznie podlewali. Dokonywaliśmy obserwacji, a swoje indywidualne spostrzeżenia rysowaliśmy w specjalnych notesach obserwacyjnych. Po tygodniu wyrósł nam piękny szczypior, który wykorzystaliśmy do ozdoby wiosennych kanapek.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

CIEKAWOSTKI O KOSMOSIE

 

Od 6 do 10 marca omawialiśmy tematy związane z kosmosem. Czytaliśmy nazwy planet, oglądaliśmy ilustracje oraz wykonaliśmy planetarium z balonów. W celu rozbudzenia ciekawości uczniów, wspólnie z nauczycielem świetlicy czytaliśmy uczniom fragmenty książki Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma”. Każdy z uczniów mógł wypożyczyć książkę do domu, aby wspólnie z rodzicami czytać kolejne fragmenty. Podsumowaniem tematów o kosmosie i planetach była pomoc rodziców w wykonaniu okładki do przeczytanej książki.

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

KSIĄŻECZKI Z DOMOWEJ BIBLIOTECZKI

 

24.01.2017r. uczniowie przynieśli do klasy swoje ulubione książeczki ( bajki i wiersze), które są im znane, bo czytane często przez rodziców. Każdy uczeń pamiętał autora, tytuł swojej książeczki oraz głównych bohaterów. Była to ciekawa lekcja do wprowadzenia tematu dnia „W krainie bajek”. Piękne i kolorowe książeczki były przez kilka dni dekoracją klasy. Każdy uczeń mógł w wolnym czasie obejrzeć kolorowe ilustracje lub przeczytać krótki tekst.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

KLASOWA WIGILIA

 

22 grudnia spędziliśmy w szkole miłe chwile. Oprócz tradycyjnie odbytych zajęć zorganizowaliśmy świąteczny nastrój przy wigilijnym stole. Był biały obrus, świąteczne serwetki, potrawy wigilijne oraz opłatek. Ten piękny klimat stworzyli rodzice: p. Katarzyna Buchowiecka, p. Agnieszka Miszczak i p. Beata Wasilewska, którzy uczestniczyli w przygotowaniach i wspólnym posiłku.

W trakcie spożywania świątecznych potraw nasza uczennica Antosia Wasilewska zagrała na gitarze kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz piosenkę świąteczną „Jingle Beels”.

Po spożyciu świątecznych potraw uczestniczyliśmy w szkolnych „Jasełkach”, które przygotował ks. Ireneusz i pani Elżbieta Trzcińska.

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Miał ogromny worek z prezentami, którymi obdarował wszystkie dzieci. Dobry nastrój Mikołaja sprawił, że mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Dzieci były bardzo zadowolone, bo w paczce znalazły się nie tylko słodycze, ale również kolorowo ilustrowane książki.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

„ PIĘKNA I BESTIA”
 

7 grudnia wyjechaliśmy do Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie na spektakl pt. Piękna i Bestia.

Zabawne dialogi i przebojowe piosenki nie pozwalały na nudę. Uczniowie wrócili do szkoły w dobrych nastrojach podśpiewując fragment piosenki „Piękna i Bestia, oni zakochani są”.

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

LEKCJA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

1 grudnia odwiedziliśmy panią bibliotekarkę. Przeczytała dla nas znaną, ale ciekawą bajkę o Kubusiu Puchatku. Uczniowie słuchali z uwagą i udzielali poprawnych odpowiedzi na pytania.

Aby zajęcia były ciekawsze p. Danusia Suska przygotowała dla uczniów kolorowanki. Każdy mógł wybrać ulubioną postać i pokolorować wg własnej inwencji.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

„RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”

 

24 listopada zaprosiliśmy mamę naszej uczennicy p. Agnieszkę Miszczak, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Calineczka”. Bajka była ciekawa i bogato ilustrowana. Po wysłuchaniu bajki uczniowie odpowiadali na pytania naszego gościa, a następnie rysowali postacie zwierząt, kolorowe kwiaty i główną bohaterkę - Calineczkę.

Dziękujemy pani Agnieszce i zapraszamy za dwa miesiące.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

KONKURS PLASTYCZNY

 

Dwie uczennice naszej klasy (Magdalena Miszczak i Martyna Budner) wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Chroń las wokół nas”. Organizatorem konkursu jest Nadleśnictwo Białogard. Prace naszych uczennic zostały dostarczone do Nadleśnictwa Białogard. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 5.12.2016 r. Dziewczynkom życzymy powodzenia!

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

 

8 listopada 2016 r. o godzinie 8.00 odbył się apel podsumowujący realizację programu ”Śniadanie Daje Moc”.

Uczniowie naszej klasy przygotowali plakaty promujące zasady zdrowego odżywiania. Na jednym z plakatów uczniowie zaprezentowali zasadę „Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie”.

Przy współpracy rodziców zorganizowano w klasie wspólne śniadanie promujące zdrową żywność.

 Rodzice indywidualnie włączyli się w realizację zasad zdrowego odżywiania i wraz z dziećmi dokonali zakupu produktów do przygotowania w domu śniadania i wspólnego posiłku.

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

LEKCJA PRZYRODY
 

21 października odwiedziliśmy ogród pani Agnieszki Miszczak z Rogowa. Poznaliśmy ciekawe okazy kwiatów i krzewów. Pobyt w jesiennym ogrodzie zakończyliśmy degustacją winogron.

 


 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

LEKCJA BIBLIOTECZNA

 

Dnia 20 października odbyła się lekcja biblioteczna. Pani Danuta Suska przygotowała dla uczniów bajkę „O żółwicy, która chciała zostać celebrytką”. Uczniowie uczyli się uważnie słuchać i zapamiętywać postacie zwierząt. Na koniec zajęć dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne.

 

Wychowawca: Krzysztofa Szulakiewicz

ŚLUBOWANIE KLASY I

 

14 X 2016r.odbyło się w ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zaprezentowali wierszyki i wesołą piosenkę. W trakcie ślubowania uczniowie zobowiązali się: do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku do nauczycieli i miłości do ojczyzny. Pani dyrektor kolejno pasowała wielkim ołówkiem każde z dzieci, a wychowawca wraz z rodzicem wręczali pamiątkowe dyplomy i książki. Po uroczystości ślubowania uczniowie kl.I wraz z rodzicami, koleżankami i kolegami udali się do swojej sali na słodki poczęstunek.

Krzysztofa Szulakiewicz