ROK SZKOLNY 2017/2018

PIERNICZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

             Wprowadzając nastrój świąteczny uczniowie naszej klasy na zajęciach z wychowawcą dekorowali pierniczki. Nasze prace okazały się bardzo apetyczne i raczej nie dotrwały do końca dnia.

Agata Nojek-Sokołowska

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W ramach obchodów święta uczniowie klasy IVa na zajęciach z wychowawca wykonywali kotyliony.

Agata Nojek-Sokołowska

ZDROWY STYL ŻYCIA

 

Na zajęciach wychowania do życia w rodzinie uczniowie zapoznali się z pojęciem zdrowego stylu życia. Podczas lekcji dzieci nauczyły się jak można wykorzystać czas wolny. Poznały również ogromne znaczenie dla ich właściwego rozwoju ma aktywność fizyczna.

 

Agata Nojek-Sokołowska

DZIEŃ KRAJOBRAZU

 

20 października uczniowie klasy IVa wspólnie z wychowawcą uczestniczyli w spacerze, na którym mogli podziwiać jesienny krajobraz. Zdjęcia wykonane przez uczniów brały udział w szkolnym konkursie fotograficznym. Dzieci w praktyczny sposób pokazać swoje ukryte talenty fotograficzne. Zbierane podczas spaceru liście posłużyły jako materiał do wykonania pracy plastycznej pt:„ Jesienny Krajobraz”.

 

 

Agata Nojek-Sokołowska

INTEGRACJA KLASY IVA

 

I półrocze czwartej klasy to czas integracji zespołu klasowego. Uczniowie klasy IV a bardzo chętnie uczestniczą w grach i zabawach podczas zajęć z wychowawcą. Jest to dla nich czas, w którym mogą się zrelaksować i pokazać swoje mocne strony w dziedzinach nie związanych z przedmiotami szkolnymi.

 

Agata Nojek-Sokołowska

ROK SZKOLNY 2016/2017

DZIEŃ DZIECKA W KOŚCIERNICY

Dnia 1 czerwca 2017r. pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Kościernicy na obchody Dnia Dziecka. Ten dzień przebiegał na sportowo, ale połączony był z akcją czytania ulubionych książek. Wszyscy mieliśmy dużo wrażeń, co obrazują poniższe zdjęcia.

Wychowawca: Bogusława Mucha

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

 

Uczennica naszej klasy Julia Litewka zdobyła I miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Każdy uczeń wie, jak dbać o środowisko”. Wykonała ciekawy kolaż promujący selektywną zbiórkę odpadów. 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi pani Alicja Kubiś wręczyła uczennicy dyplom . Poinformowała, że szkoła otrzymała nagrodę pieniężną, za którą zostały zakupione sadzonki lawendy. Julia otrzymała również wspaniałą książkę przyrodniczą.

Gratulacje!

Wychowawca: Bogusława Mucha

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Dnia 10 lutego 2017 r. odbyła się zabawa karnawałowa, w której chętnie wzięliśmy udział. Uczniowie naszej klasy byli przebrani w przeróżne stroje, takie jak: kot, kowboj, jeździec, tancerka, jednorożec, lew, kobieta - kowboj, piłkarz, śmierć i inne. Każde przebrane dziecko otrzymało nagrodę i pochwałę. Wspólnie z klasą III b mieliśmy w klasie konkursy z nagrodami i poczęstunek. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Wychowawca: Bogusława Mucha

UPOMINKI ŚWIĄTECZNE

22 grudnia, przed świętami rodzice nie zapomnieli o dzieciach. Panie: Agnieszka Miszczak, Elwira Litewka i Natalia Szopińska przygotowały i udekorowały świąteczny stół. Dwie mamy Agnieszka Miszczak i Agnieszka Górska zrobiły pomysłowe paczki. Trzeba przyznać, że wykazały się przedsiębiorczością i dużym zaangażowaniem. W paczkach oprócz słodkości były kubki, samochody, książki i inne drobiazgi. Upominki sprawiły dzieciom dużo radości. Dziękujemy rodzicom za pamięć i zaangażowanie.

Wychowawca: Bogusława Mucha

CZYTANIE PRZEZ RODZICÓW

Dnia 23 listopada 2016 r. mama uczennicy Kariny Kwak w ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci czytała w klasie bajkę wietnamską Marii Kruger „Kryształowe serce”. Była to dla nas wspaniała lekcja czytania, bowiem bajka zawierała wiele „łamańców językowych”. Mama Kariny poradziła sobie wspaniale.

Z kolei 15 grudnia mama Kiriła pani Agnieszka Palyonko przeczytała dzieciom „Dziewczynkę z zapałkami” H. Ch. Andersena. Pani Agnieszka przybyła do klasy z małą Niną, więc było to prawdziwe rodzinne czytanie.

Bardzo nam się podoba czytanie przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wzór czytania i poświęcony nam czas.

Wychowawca: Bogusława Mucha

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

Dnia 6 grudnia 2016 r. mieliśmy ciekawe spotkanie z górnikiem naftowym panem Krzysztofem Wudzińskim. Dowiedzieliśmy się dużo o pracy górnika, poznaliśmy legendę związaną z Barbórką oraz podziwialiśmy piękny górniczy strój. Podobało nam się pasowanie mieczem oraz życzenia od pana górnika. Na koniec podziękowaliśmy panu za przybycie, wręczając podziękowanie przygotowane przez Julię Litewkę. Spotkanie z ciekawym człowiekiem odbyło się dzięki współpracy z mamą Julii, której również serdecznie dziękujemy!

Wychowawca: Bogusława Mucha

KONKURS PLASTYCZNY O LESIE

Czworo uczniów z naszej klasy wzięło udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Chroń las wokół nas” (Ania Świętlicka, Julia Litewka, Małgosia Miszczak i Bartosz Tworzyk). Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Białogard, gdzie zostały dostarczone prace. Ogłoszenie wyników miało miejsce 5.12.2016r. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia, dyplomy oraz ekologiczne upominki. Gratulujemy!

Wychowawca: Bogusława Mucha

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Uczniowie naszej klasy przystąpili do programu edukacyjnego "Śniadanie Daje Moc". Realizowali zadania w ramach misji klasowych i domowych. Na lekcjach uczniowie poznali 12 zasad zdrowego żywienia, robili plakaty do haseł, wykonali surówkę, wyciskali sok z jabłek oraz poznali ważną rolę śniadania w diecie ucznia. Dzieci z naszej klasy aktywnie realizowały misje domowe i klasowe.

Za każde wykonane przedsięwzięcie uczniowie dostawali punkty. Najwięcej punktów zebrały dziewczęta: Milena Sławicka, Agata Szopińska, Małgosia Miszczak i Julia Litewka. Wygranymi są jednak wszyscy uczniowie, którzy nauczyli się zasad zdrowego żywienia i włączyli się w realizację programu. Miło będzie, jak dzieci i ich rodzice zastosują poznane zasady przygotowując posiłki w domu oraz szykując drugie śniadanie do szkoły! Dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za duże zaangażowanie w realizację programu oraz za przygotowanie wspólnego, zdrowego śniadania w klasie w dniu 8 listopada.

 

Wychowawca: Bogusława Mucha

ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

Dnia 31 października nasza klasa brała udział w przedstawieniu z okazji Światowego Dnia Oszczędzania. Na apelu wystąpili: Adrian Kościowski, Karina Kwak, Agata Szopińska, Julia Litewka, Nadia Kopeć, Irmina Gajec, Kinga Wąsowska i Kirił Palyonko. Nasz występ miał pokazać, co oprócz pieniędzy należy oszczędzać i dlaczego. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.

 

 

KLASOWY KONKURS „ZIELNIK ROŚLIN”

W październiku w ramach konkursu klasowego otrzymaliśmy zadanie, aby wykonać zielniki roślin z naszego otoczenia. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w ich wykonanie. 13 osób przygotowało pomysłowe zielniki: Kinga Wąsowska, Bartosz Tworzyk, Milena Sławicka, Franek Francuzik, Irmina Gajec, Adrian Kościowski, Kirił Palyonko, Julia Litewka, Dominik Krześniak, Karina Kwak, Małgosia Miszczak, Michalina Angrot i Aurelia Staruch.

Najbardziej samodzielne i pokaźne zbiory zostały wyróżnione oraz nagrodzone. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Wąsowska, Milena Sławicka, Irmina Gajec, Franek Francuzik, Julia Litewka i Małgosia Miszczak.

W ramach nagrody dzieci otrzymały książki „Akademia Pana Kleksa” ufundowane przez rodziców. Pozostali uczestnicy dostali kalendarze na 2017 rok. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

PRZYŁAPANI’’ NA CZYTANIU

 

Gosia Miszczak z książką „Pewnego razu w Nibylandii”

   

Karina Kwak z książką „Czaruś, mały uciekinier”

Karina Kwak pochłonięta czytaniem

Michalina Angrot z książką „Harry Potter”

Zaczytana Gosia Miszczak

SZKOLNY KONKURS POEZJI

21 października 2016 r. uczennica naszej klasy Małgosia Miszczak wzięła udział w zorganizowanym w szkole konkursie recytatorskim „Ojczyzna w poezji”. Zajęła pierwsze miejsce. Otrzymała nagrodę książkową i dyplom. Gratulujemy Małgosiu!

 

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 5 października byliśmy na lekcji bibliotecznej dotyczącej życia i twórczości Jana Brzechwy. Pani Danuta Suska przygotowała na każdym stoliku portret oraz ponumerowane karteczki z życiorysem i ciekawostkami o patronie naszej szkoły. Czytaliśmy głośno kolejne informacje, a potem o nich dyskutowaliśmy. Uczyliśmy się w ten sposób uważnie słuchać i zapamiętywać wiadomości. Na koniec wszyscy wypożyczyliśmy książkę „Wiersze” Jana Brzechwy do samodzielnego czytania i pracy w grupach. Otrzymaliśmy do pracy grupowej tworzenie haseł i krzyżówki do wylosowanych w grupach utworów Jana Brzechwy. Lekcja bardzo nam się podobała. Otrzymaliśmy od pani bibliotekarki płytę „Akademia Pana Kleksa” z piosenkami do utworów Brzechwy, która stała się tłem wielu naszych działań. Od wychowawczyni otrzymaliśmy zadanie, aby przez następny tydzień na lekcje przygotować wybrany ze zbioru wiersz do czytania, a potem do recytacji. Zadanie bardzo nam się podobało, bo lubimy wiersze Jana Brzechwy.

 

 

CIEKAWA LEKCJA PRZYRODY

Dnia 20 września pojechaliśmy do Białogardu na niezwykłą lekcję przyrody, która miała miejsce na ścieżce przyrodniczo- dydaktycznej w dorzeczu Parsęty. Nauczyliśmy się chodzić wytyczonym szlakiem , czytaliśmy informacje z map i tablic przyrodniczych . Poznaliśmy ciekawe okazy fauny i flory z najbliższego otoczenia. Widzieliśmy prawdziwy wał przeciwpowodziowy. Dowiedzieliśmy się, jaką spełnia rolę i jak został utworzony. Stwierdziliśmy, że najlepiej poznawać przyrodę w naturalnym środowisku.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

WYCIECZKA DO STAJNI LEONARDO

Dnia 16 czerwca 2016 r. byliśmy w Stajni Leonardo w Dargikowie. Dzięki uprzejmości rodziców Franka Francuzika bliżej poznaliśmy konie i ich zwyczaje. Mieliśmy okazję indywidualnie pod okiem instruktorów brać udział w oprowadzankach na koniach. Widzieliśmy profesjonalny pokaz jazdy konnej z pokonywaniem przeszkód. Chętnie bawiliśmy się w domku na drzewie, karmiliśmy kozy, podziwialiśmy małe źrebiątko, które rozbrykane skakało po łące niedaleko swojej mamy. Sami piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Świetnie spędziliśmy czas w otoczeniu zwierząt i na łonie przyrody. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce i panu Sebastianowi Francuzikom oraz rodzicom , którzy pomagali przy organizacji wycieczki (pani N. Szopińskiej, I. Markowskiej , A. Miszczak, E. Litewce, A. Róg).

Wychowawca: B. Mucha

KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I - III

Dnia 1 kwietnia 2016 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I- III. W konkursie wzięło udział 14 dzieci. Z naszej klasy wystąpiło 7 osób: Michalina Angrot , Irmina Gajec , Nadia Kopeć , Karina Kwak , Małgorzata Miszczak , Kirił Palyonko i Julia Litewka. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą znajomością tekstu i starali się samodzielnie interpretować utwory podczas recytacji. Uczniowie naszej klasy zostali nagrodzeni:

II miejsce zajęła Małgorzata Miszczak z utworem Jana Brzechwy „Kaczka -Dziwaczka”,

III miejsce zajęły dwie uczennice: Michalina Angrot z utworem „Samochwała” i Karina Kwak z utworem „Kwoka”.

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w nauce deklamowania wierszy i znakomite przygotowanie do konkursu.

 

Wychowawca: B. Mucha

KONKURS „BARANEK WIELKANOCNY”

W tygodniu poprzedzającym święta wielkanocne odbył się szkolny konkurs plastyczny na wykonanie baranka wielkanocnego. Z naszej klasy ośmioro dzieci przygotowało piękne baranki , wykonane pomysłowymi technikami. W konkursie udział wzięli: Irmina Gajec, Adrian Kościowski, Julia Litewka, Małgorzata Miszczak, Kirił Palyonko, Milena Sławicka, Bartosz Tworzyk i Kinga Wąsowska.

Dwoje dzieci z naszej klasy zostało nagrodzonych :

Milena Sławicka – I miejsce

Małgorzata Miszczak- III miejsce

Gratulacje!

Wychowawca: B. Mucha

KARNAWAŁ 2016

21 stycznia 2016 r. miała miejsce wyczekiwana przez dzieci zabawa karnawałowa. Wszyscy przygotowaliśmy ciekawe stroje. W klasie oprócz poczęstunku zorganizowaliśmy konkursy taneczne z balonami, taniec na gazecie , naukę podstawowych kroków walca itp. Następnie bawiliśmy się na holu szkolnym wraz z pozostałymi uczniami klas młodszych.

 

 

SPORT I ZABAWA

4 grudnia 2015 r.  braliśmy udział w zawodach  sportowych odbywających się w  Stanominie. Wraz z klasą II b tworzyliśmy 10-osobową drużynę klas drugich.  Z naszej klasy w skład  drużyny sportowców weszli: Agata Szopińska, Karina Kwak, Dominik Krześniak,  Bartosz Tworzyk. Jako szkoła zajęliśmy II miejsce.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Uczennica naszej klasy Małgorzata Miszczak otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Chroń Ziemię przed śmieciami” organizowanym przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie. Gratulujemy Małgosiu!

 

WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

W tym roku staramy się aktywnie współpracować z biblioteką szkolną. Chodzimy tam regularnie, aby wypożyczać książki i podręczniki. Udajemy się do biblioteki również po to, aby urozmaicać lekcje np. poprzez czytanie przez bibliotekarza pana Tomasza Bohdziewicza fragmentu lektury „Kubuś Puchatek" czy też naukę korzystania ze słowników z pomocą pani Danuty Suskiej w czasie poszukiwania znaczenia słowa „zbytny” występującego w podręczniku. Wizyty w bibliotece są ciekawe i pouczające.

 

STEMPLE ZIEMNIACZANE

Dnia 13 listopada 2015 r. na zajęciach technicznych wykonaliśmy stemple z ziemniaków. Była to niezwykła zabawa z ziemniakami w roli głównej. Udało nam się wykonać  wiele pomysłowych stempli ( misie, figury geometryczne, drzewa, serduszka, księżyce, gwiazdy i inne). Następnie malowaliśmy  farbami wycięte formy i mieliśmy zaprojektować rytmiczną kompozycję plastyczną. 

Na koniec nasze prace umieściliśmy w klasowej galerii. Podobała nam się zabawa stemplami.

POZNAJEMY METODĘ PROJEKTU

Dnia 12 listopada 2015 r. poznaliśmy nową metodę pracy, przebiegającą w kliku etapach. Pani zapoznała nas z naszym zadaniem. Mieliśmy przez kilka dni wykonać projekt „Pogoda”. Najpierw poznaliśmy szczegóły pracy i napisaliśmy plan działań. Pierwszym punktem  był podział klasy na  cztery grupy, wybranie lidera  i losowanie jednego z czterech zadań: „ Zachmurzenie”, „Wiatr”, „Temperatura”, „ Opady”.  Następnie każda grupa ustaliła i przydzieliła zadania dla każdej osoby. Należało zaplanować pracę do wykonania w kolejnym dniu i przynieść  materiały związane z wylosowanym elementem pogody.

W kolejnym dniu pracy nad projektem przynieśliśmy zaplanowane do tematu  materiały. Wszystkie grupy z zaangażowaniem pracowały  nad wybranym zagadnieniem. Oprócz materiałów z gazet , Internetu i  książek dzieci wykonały wiatromierz,  termometry , wiatraki, chmury ,drzewa  oraz   opady atmosferyczne. Na lekcjach projektowaliśmy pracę na dużej kartce papieru i dołączyliśmy dodatkowe eksponaty.

We wtorek na lekcji każda z grup zaprezentowała  i omówiła wykonane zadanie oraz oceniła współpracę w grupie.  Szukaliśmy  mocnych i słabych  stron takiej pracy. Wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość. Nowa metoda bardzo nam przypadła do gustu, ale musimy nauczyć się pracy etapowej, bo wiele zadań chcieliśmy wykonać od razu,  niestarannie i bez planowania.

Opracowane  przez grupy zadania będą nam pomocne na kolejnych lekcjach związanych tematycznie  z pogodą.

ZAJĘCIA TECHNICZNE W KLASIE

Na zajęciach technicznych uczymy się zawsze czegoś praktycznego i przydatnego w życiu. Dnia 30 października mówiliśmy dużo o zdrowiu i robiliśmy sałatkę jarzynową. Potem odbyła się degustacja przygotowanych potraw.

Dnia 7 listopada robiliśmy wiatraczki. Łączyliśmy złożony, ozdobiony i wycięty papier z listewką z użyciem pinezek. Potem odbyła się próba wiatraków na wietrze. Wiele wykonanych przez nas wiatraczków kręciło się bez zarzutu.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Dnia 28 października 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „ Bioróżnorodność wokół nas” zorganizowany przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie. Na konkurs należało dostarczyć maksymalnie trzy  wywołane zdjęcia formatu A 4,  dodatkowo zgrać je na płytę i wraz z oświadczeniem rodzica oddać wychowawcy.

Z naszej klasy trzy osoby wzięły udział w konkursie:

Julia Litewka- zdjęcie „Ćma”

Kirił Palyonko- trzy zdjęcia „ Ślad”, „Gruszka” i „Róża”

Małgorzata Miszczak- trzy zdjęcia „ Muchomor”, „Borowik”, „ Żubr”.

 W kategorii klas I- III uczeń naszej klasy Kirił Palyonko za zdjęcie „ Gruszka” zajął drugie miejsce, za które nagrodą jest tablet. Gratulujemy Kirił!

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za  udział w tak prestiżowym konkursie i życzymy rozwijania zamiłowania do fotografii.

Serdecznie dziękujemy pani Agacie Nojek- Sokołowskiej za  informacje na temat tego konkursu.

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO

Dnia 28 października 2015 r. wraz z klasą II b, wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa rodziców Przemka Hamulaka, ucznia klasy II b. Celem naszej wycieczki było poznanie pracy rolnika, nazw maszyn używanych w gospodarstwie oraz zasad prowadzenia gospodarstwa ekologicznego. Widzieliśmy ciągniki, kombajn do zboża, siewnik do nawozu, glebogryzarkę, siewnik do siewu zbóż, dużą nowoczesną przyczepę. Bardzo podobał nam się nowy czerwony ciągnik „ Same”, w którym mogliśmy usiąść za kierownicą. Widzieliśmy też kury, koguta, psy oraz krowy pasące się na pastwisku. Stwierdziliśmy, że rolnik ma zawsze dużo pracy. Będziemy z szacunkiem odnosić się do ciężkiej pracy rolnika.

CO MOŻNA ZROBIĆ Z JESIENNYCH DARÓW?

Dnia 22 października 2015 r. w ramach konkursu „ Jesienne ludziki” otrzymaliśmy zadanie przygotowania ludzików z darów jesieni, pochodzących z sadu lub ogrodu. Oto nasze najciekawsze pomysły: Gosia Miszczak przygotowała jeża z buraka i słonecznika oraz ślimaka z szyszki i jabłka, oba eksponaty umieściła na podłożu z mchu; Michalina Angrot wykonała mysz z buraka i marchewki; Nadia Kopeć zrobiła jeża z ziemniaka, zapałek i koralików; Julia Litewka wykonała jeża z gruszki i słonecznika; Ania Świętlicka zrobiła jeża wykorzystując do tego gruszkę, słonecznik i pieprz. Bartek Tworzyk zrobił Batmana z gruszki, żołędzi i jarzębiny, Irmina Gajec zrobiła jeża z jabłka, wykałaczek i popcornu.  Dominik Krześniak i Gosia Miszczak zrobili dodatkowo ludziki z liści, które przykleili na papierze.  Wszystkie nasze wytwory umieściliśmy na wystawie w klasie.

WYCIECZKA DO TARTAKU

Dnia 20 października 2015 r. w ramach bloku tematycznego „Drzewo, czy drewno ?” wybraliśmy się do tartaku w Rogowie.  Celem wycieczki było poznanie miejsca, do którego trafia drzewo wycięte w lesie. Z niego w tartaku powstaje drewno konstrukcyjne i budowlane. Następnie z drewna robione są liczne przedmioty codziennego użytku.  Dowiedzieliśmy się jak pracują takie maszyny tartaczne jak: trak, obrzynarka, wielopiła, strugarka oraz żuraw do manipulacji drewna. Obserwowaliśmy pracę pracowników tartaku oraz widzieliśmy obsługę maszyn i urządzeń. Na koniec podziękowaliśmy rodzicom i dziadkowi naszej koleżanki Małgosi za ciekawą lekcję o drewnie i jego przeznaczeniu.

ZDJĘCIA KLASOWE

Dnia 14 października 2015 r. odświętnie ubrani robiliśmy zdjęcia klasowe. Mama naszego kolegi Kiriła Palyonko przyszła do szkoły z dużym profesjonalnym aparatem i dla chętnych dzieci wykonała zdjęcia klasowe. Odbyliśmy także sesję zdjęciową z wychowawcą oraz koleżankami i kolegami. Następnie pani Agnieszka zgrała zdjęcia na płytę i udostępniła je do kupienia przez rodziców. Takie wspólne zdjęcia będą pamiątką na długie lata. Dziękujemy pani Agnieszko!

WIZYTA JOLI TUBIELEWICZ

12 października z inicjatywy rodziców i na zaproszenie wychowawczyni, pani Bogusławy Muchy, uczniów klasy IIA odwiedziła znana białogardzka piosenkarka Jola Tubielewicz. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o scenicznej pracy utalentowanej wokalistki i kompozytorki. Pani Jola podzieliła się wrażeniami z udziału w programach „Szansa na sukces” i Must be the Music”. Podczas krótkiego spotkania opowiedziała dzieciom o trudnej pracy piosenkarki i podkreśliła, że aby osiągnąć sukces, należy ciężko pracować nad rozwijaniem swoich talentów. 

Dzieci były pod wrażeniem barwy głosu artystki, która specjalnie dla nich zaśpiewała jedną z piosenek. Bardzo chętnie pozowała do zdjęć z uczniami i rozdawała autografy. Uczniowie, w podziękowaniu za wizytę, przygotowali dla wokalistki laurkę i kwiaty. 

WYCIECZKA DO LASU

Dnia 8 października 2015r. wybraliśmy się całą klasą na wycieczkę przyrodniczą do pobliskiego lasu. Zabraliśmy ze sobą lornetki, ubraliśmy się w kalosze i ciepłe kurtki. Po omówieniu celu wycieczki poszliśmy do lasu, aby poznawać i obserwować przyrodę. Lornetka Michaliny Angrot przydała się do obserwacji ptaków i koron drzew. W lesie rozpoznawaliśmy drzewa po ich liściach, owocach, pniach i korze.  Najwięcej gatunków drzew rozpoznał Franek Francuzik, Irmina Gajec i Adrian Kościowski. Ania Świętlicka znalazła piękne pióro sójki. Mierzyliśmy miarką krawiecką obwody drzew. Świetnie to robiły: Nadia Kopeć, Karina Kwak i Milena Sławicka. Nazbieraliśmy trochę grzybów. Były to maślaki, kozaki  i podgrzybki.  Dobrze na grzybach zna się Bartek Tworzyk, Karina Kwak, Gosia Miszczak, Dominik Krześniak, Agata Szopińska, Kinga Wąsowska. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na boisku w lesie , aby chwile odpocząć. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że to była pouczająca i miła wycieczka. Pójdziemy jeszcze do lasu w innych porach roku.

KORALE Z JARZĘBINY

 

Dnia 25 września 2015 r. na zajęciach technicznych uczyliśmy się nawlekać korale z jarzębiny. Tego dnia przynieśliśmy igły, nici i jarzębinę. Tak przygotowani mogliśmy przystąpić do nauki nawlekania korali. Uczyliśmy się nawlekać nitkę na igłę, wiązać supełki a następnie nawlekać bezpiecznie jarzębinę. Powstały naprawdę piękne korale, bransoletki i inne ozdoby. Postanowiliśmy wręczyć je mamie lub babci. To był niezły trening dla rąk i wprawnego oka!

ROK SZKOLNY 2014/2015

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU- CYNAMONOWE CIASTECZKA

18 grudnia uczniowie naszej klasy w ramach przygotowań świątecznych wykonali pierwsze w swoim życiu własnoręcznie wykonane cynamonowe ciasteczka według przepisu  rodzica -pani Agnieszki Miszczak.  Mama  naszej koleżanki Małgosi we współpracy z  Radą Oddziałowa przygotowała w tym dniu kule ciasta  dla każdego dziecka. Na lekcjach wałkowaliśmy ciasto na wysokość ok 5 mm, wycinaliśmy wzory ciastek z użyciem foremek  a  następnie piekliśmy cynamonowe ciasteczka  w nagrzanym piekarniku. Korzystaliśmy z uprzejmości pani Anety Tłoczek, która pilnowała  czasu pieczenia ciasteczek. Po upieczeniu  zdobiliśmy je przyniesionymi ozdobami, posypką i lukrem. To była pyszna lekcja! Cały korytarz i klasa pachniała ciasteczkami. Ozdobione ciasteczka  przygotowane zostały na klasowe spotkanie przed świętami.

Bogusława Mucha

KONKURS NA ANIOŁKA Z MASY SOLNEJ

Uczniowie  naszej klasy żywo zareagowali na zorganizowany  przez Samorząd Uczniowski  przedświąteczny konkurs plastyczny na wykonanie aniołka z masy solnej. Z naszej klasy do konkursu prace zgłosiły 4 osoby: Kirił Palyonko, Małgorzata Miszczak ,  Michalina Angrot i Julia Litewka. Wszystkie wykonane przez uczniów aniołki są pięknie wykonane, co prezentuje fotogaleria.

Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła dwie prace naszych koleżanek. Małgorzata Miszczak i Julia Litewka zajęły I  miejsce. Gratulujemy dziewczynkom!

Oprócz nagród każdy uczestnik naszej klasy otrzymał artystyczny (złoty) znaczek  na piramidę klasową „ Zdobywamy szczyty nauki”.

Bogusława Mucha

MIKOŁAJKI

Dnia 5 grudnia mieliśmy dwie miłe niespodzianki.  Pierwszą były czekające  na nas  na ławkach paczki zorganizowane przez rodziców i Radę Oddziałową. W skład prezentu  wchodziły słodkości i niezwykły  kalendarz do dozowania słodkich czekoladek oraz liściki- wierszyki adresowane imiennie do dzieci.

Kolejną niespodzianką był wyjazd  do kina w Białogardzie na spektakl pt „ Mity greckie”. Spektakl rozpoczął się od  występu założyciela teatru  pana Marka Kopczyńskiego. Następnie bohaterowie spektaklu przybliżali widzom znane  postacie mitologiczne ( Zeus, Dedal, Ikar,  Tezeusz) oraz istoty fantastyczne takie jak Minotaur, centaur i cyklop. Spektakl przeplatany był wesołymi piosenkami oraz efektami świetlnymi i dźwiękowymi. W czasie przedstawienia  reagowaliśmy żywo , śmialiśmy się , śpiewaliśmy, ale i momentami baliśmy się . To było naprawdę realistyczne wprowadzenie dzieci w tematykę mitologii greckiej .

Bogusława Mucha

ANDRZEJKI

28 listopada obchodziliśmy w szkole andrzejki. Z tej okazji udekorowaliśmy klasę balonikami i przygotowaliśmy uroczysty poczęstunek. Na  stole pojawiły się niezwykłe przysmaki  przyniesione przez dzieci. Franek Francuzik przyniósł dla każdego dziecka przygotowane z mamą ciasteczka z wróżbą. Wspólnie czytaliśmy te wróżby i bawiliśmy się wyśmienicie w rytmie przyniesionych przez Julię Litewkę nagrań dla dzieci.  Uczniowie  wzięli też udział w szkolnej zabawie andrzejkowej  na holu szkolnym.

Bogusława Mucha

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 14 października odświętnie ubrani , w czerwonych biretach na głowie zostaliśmy przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły w obecności rodziców, uczniów i nauczycieli. Uroczystość odbyła się w bajkowej scenerii, w której to  dobra  i złaj wróżka zmagały się o pierwszoklasistów. Musieliśmy udowodnić, że nadajemy się na uczniów. Odważnie odpowiadaliśmy na pytania, recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki i rozwiązywaliśmy zagadki. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor kolejno pasowała wielkim ołówkiem każde dziecko, a wychowawczynie wręczały dyplomy.  Uczniowie  klasy szóstej przygotowali dla nas upominki. Było to niezapomniane dla nas wydarzenie.

Po uroczystości wraz z rodzicami i wychowawcami udaliśmy się do odświętnie udekorowanej przez rodziców sali  gimnastycznej na słodki poczęstunek,  uroczystego torta i wspólną zabawę. To było dla nas prawdziwe święto.

Bogusława Mucha