ROK SZKOLNY 2017/2018

 

FESTYN RODZINNY

 

21 czerwca odbył się festyn rodzinny. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych, bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach, jeździli konno oraz uczyli się gry na bębnach afrykańskich. Wszystkie atrakcje bardzo się uczniom podobały.

<fotogaleria>

Elwira Nowak

 

KONKURS KLASOWY „CIEKAWY ŚWIAT TECHNIKI

 

11 czerwca wychowawca klasy ogłosiła wyniki konkursu klasowego „Ciekawy świat techniki”. Zwycięzcami konkursu zostali: Oliwia Durawa, Julia Jaciubek oraz Krystian Wołoszyn. Wyróżnienie otrzymali: Assunta Łasoryk, Milena Piórkowska i Jakub Raczyński

Uczniowie, który na wszystkie pytania odpowiedzieli prawidłowo zostali zagrodzeni dyplomem oraz nagrodą natomiast uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplom i drobny upominek.

Wszystkim serdecznie gratuluję!

Elwira Nowak

 

 

ZAJĘCIA TECHNICZNE

 

Uczniowie klasy VI w ramach zajęć technicznych wykonali smaczne wiosenne sałatki oraz koktajle owocowe. Przygotowane dania wyglądały przepięknie, a co najważniejsze – wszystkim smakowały.

 <fotogaleria>

Elwira Nowak

 

ZIELONA FARMA

 

21 maja uczniowie klasy VI pojechali na Zieloną Farmę do Żelimuchy. Podczas pobytu dowiedzieli się o życiu mieszkających tam zwierząt. Uczestniczyli w ciekawej lekcji dotyczącej zwyczajów pszczół a na koniec własnoręcznie wykonali świece.

Między zajęciami uczniowie mieli okazję zjeść ciepły posiłek w postaci wiejskiego hot doga oraz napić się pysznej herbatki.

Mieli również możliwość nakarmienia zwierząt, a w nagrodę chętni skorzystali w lekcji jazdy konnej.

 

<fotogaleria>

Elwira Nowak

 

DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW

 

21 marca odbył się w naszej szkole „Dzień Odkrywania Talentów” .Tego dnia uczniowie, którzy wcześniej zgłosili swój udział prezentowali swoje talenty.

 

 

Elwira Nowak

 

TYDZIEŃ Z KANGUREM

 

Oliwia Buchowiecka, Oliwia Durawa oraz Jakub Raczyński reprezentowali klasę na corocznym szkolnym konkursie matematycznym „Tydzień z Kangurem”, organizowanym przez nauczyciela matematyki, panią Grażynę Wołkowską. Dzięki dużej wiedzy oraz wsparciu ze strony całej klasy ucziowie zwyciężyli z uczniami klasy VII.

Gratulujemy.

 

Elwira Nowak

INTERNET BEZ HEJTU

 

W ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu” klasa VI uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez wychowawcę, których celem było uwrażliwienie na problem obrażania w internecie oraz poznanie metod radzenia sobie z internetowym hejtem.

 

<fotogaleria>

 

Elwira Nowak

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

12 lutego klasa klasa VI bawiła się się na zabawie karnawałowej zorganizowanej w szkole.

Elwira Nowak

 

 

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA

 

12 stycznia odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. Wychowawcy klas w postaci prezentacji multimedialnej przedstawili sukcesy klas.

Osiągnięcia klasy VI

Elwira Nowak

 

KLASOWY TEATR

 

15 grudnia szóstoklasiści zaprezentowali przygotowane w kilkuosobowych grupach przedstawienia kukiełkowe. Były to inscenizacje bajki Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak”. Uczniowie samodzielnie przygotowali potrzebne kukiełki oraz nauczyli się tekstów na pamięć. Przedstawienia były ciekawe i starannie przygotowane. Uczniowie otrzymali wysokie oceny.

 

Ewelina Wachowska

 

SPORT I ZABAWA

 

6 grudnia uczniowie całej szkoły wieli udział w zawodach sportowych "Sport i zabawa" w Stanominie, zajmując Miejsce. Klasę i szkołę reprezentowali:

Julia Brzeska, Oliwia Buchowiecka, Anna Telej, Oliwia Durawa, Magdalena Ochenkowska, Julia Jaciubek, Michał Szłyk, Michał Krzemiński, Jan Łoś, Hubert Cach, Kacper Szukalski

 

.Elwira Nowak

 

MIKOŁAJKI

 

4.12.2017 r. do klasy VI zgodnie z tradycją zawitał św. Mikołaj. Uczniowie w ramach integracji zespołu klasowego wręczyli sobie wcześniej przygotowane paczki.

Elwira Nowak

 

ANDRZEJKI

 

30 listopada uczniowie klasy szóstej wzięli udział w szkolnej zabawie andrzejkowej.

Elwira Nowak

 

 

LEKTURIADA - ŚLADAMI ADAMA MICKIEWICZA

 

23 listopada uczniowie klasy VI omawiali balladę Adama Mickiewicza pod tytułem „Powrót taty”. Była to dobra okazja, by poznać bliżej życie poety. Po wysłuchaniu nagrania wzorcowej recytacji ballady nauczyciel zapoznał szóstoklasistów z opowiadaniem edukacyjnym o Mickiewiczu. Uczniowie ćwiczyli w ten sposób słuchanie ze zrozumieniem, ponieważ na podstawie tekstu należało uzupełnić krzyżówki dotyczące poety. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem. Następnie wyruszyliśmy w wirtualną podróż śladami Mickiewicza do Wilna. Nauczyciel zaprezentował fotografie, przedstawiające miejsca związane z poetą, między innymi Ostrą Bramę, Uniwersytet Wileński, Klasztor Bernardynów i Celę Konrada, a także wileński pomnik Adama Mickiewicza.

 

Ewelina Wachowska

 

 

PRAWA DZIECKA

 

W związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka uczniowie pracując w grupach podczas godziny w wychowawcą przypomnieli sobie prawa dziecka .

Elwira Nowak

 

LEKTURIADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Odbiorcami święta są przede wszystkim dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię i wrażliwość.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Audioteka ujawniła, jakie książki są najchętniej słuchane w formie audiobooków. Na pierwszym miejscu znalazło się „Solaris” Stanisława Lema. Również uczniowie klasy szóstej do głośnego czytania wybrali w tym dniu utwór Lema. Były to „Bajki robotów” – zbiór krótkich opowiadań, łączących w sobie cechy baśni oraz utworów fantastycznonaukowych.

Uczniowie sami wybierali fragment, który chcieliby głośno przeczytać swoim koleżankom i kolegom. W ten sposób zachęcali pozostałych do przeczytania opowiadań. Doskonalili również umiejętność głośnego czytania z dbałością o dykcję, właściwe tempo i intonację.

 

Ewelina Wachowska

ROK SZKOLNY 2016/2017

MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO”

 

20 czerwca odbył się po raz drugi klasowy konkurs „Mistrz Rachunku Pamięciowego”, w którym wzięli udział uczniowie z klasy V. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać w pamięci działania na liczbach naturalnych, ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz obliczać ułamki z danych liczb. Za poprawne wykonanie wszystkich obliczeń mogli otrzymać 58 punktów.

I miejsce w konkursie i tytuł „Mistrza Rachunku Pamięciowego” po raz drugi zdobył Jakub Raczyński, który uzyskał 52 punkty. Laureat otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.

 

Grażyna Wołkowska

VIII DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Uczniowie klasy V: Julia Jaciubek, Oliwia Durawa i Jakub Raczyński po raz pierwszy reprezentowali naszą szkołę w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej. Zakres konkursu obejmował: objawienia w Fatimie, historię różańca, początek Ewangelii wg św. Łukasza oraz informacje o objawieniach prywatnych i o Objawieniu Bożym. Organizatorami konkursu byli: CEN ( Centrum Edukacji Nauczycieli) Koszalin i Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej.

11 I 2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny. Ten etap poszedł uczniom dobrze i dlatego zakwalifikowali się do drugiego etapu.

15 III Julia, Oliwia i Kuba pojechali do CEN-u w Koszalinie na etap rejonowy konkursu. Dwoje uczniów: Oliwia i Kuba zakwalifikowało się do finałowej dwudziestki.

10 V nasi uczniowie znowu zawitali w CEN-ie. Na rozstrzygnięcie wyników przyjechało parę gości, m.in. : bp. sen. Paweł Cieślik i wicekurator oświaty naszego województwa. Nasi uczniowie zawstydzili szkoły z miast. Kuba zajął 6. miejsce, a Oliwii mało zabrakło do podium.

Gratuluję też Julii, ponieważ brakowało jej tylko dwóch punktów do zakwalifikowania się do finałowej dwudziestki.

 

Jakub Raczyński

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

11 kwietnia w klasie piątej odbył się klasowy konkurs pięknego czytania. Każdy uczeń miał za zadanie przygotować głośne czytanie wybranego fragmentu lektury „Tajemniczy ogród”. Nauczyciel oceniał, biorąc pod uwagę między innymi tempo czytania, dykcję, intonację i interpretację tekstu.

Wybór klasowego mistrza czytania był bardzo trudny. Uczniowie i nauczyciel zadecydowali wspólne, że najlepiej czytał Jakub Raczyński, który będzie reprezentował klasę na szkolnym konkursie pięknego czytania. Drugie miejsce zajęły Oliwia Durawa i Martyna Husak.

Ewelina Wachowska

PRZEDSTAWIENIE KUKIEŁKOWE

Uczniowie klasy piątej, po zapoznaniu z balladą „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza, przygotowali przedstawienie kukiełkowe na podstawie utworu. Piątoklasiści pracowali w kilku zespołach. Samodzielnie podzielili się rolami oraz wykonali kukiełki. 31 marca na lekcji języka polskiego grupy zaprezentowały przedstawienia. Wszystkie kukiełki były pięknie wykonane, a uczniowie starannie czytali swoje role.

Ewelina Wachowska

KONKURS WIEDZY O MITACH I LEGENDACH

30 marca na lekcji języka polskiego w klasie piątej odbył się klasowy konkurs wiedzy o mitach i legendach. Uczniowie pracowali w pięciu grupach. Każdy zespół nadał sobie nazwę związaną z mitami i legendami, chętni przygotowali również rekwizyty nawiązujące do tematu.

Piątoklasiści rozwiązywali zadania, sprawdzające ich wiedzę o poznanych mitach oraz legendach. Musieli między innymi rozpoznać greckich bogów, dopasować bohaterów legend do miejsc, w których rozgrywały się wydarzenia, a także objaśnić znaczenie frazeologizmów pochodzących z mitologii.

Członkowie zespołu, który zdobył najwięcej punktów za wykonanie zadań, otrzymali oceny celujące.

Ewelina Wachowska

W 72 ROCZNICĘ POWROTU ZIEM ZACHODNICH DO POLSKI

W 72. rocznicę osadnictwa polskiego na Ziemiach Zachodnich uczniowie z klasy V pod kierunkiem wychowawcy Tomasza Bohdziewicza posprzątali teren i zapalili znicze pod kapliczką, postawioną przez mieszkańców wsi, w podzięce za powrót w 1945 roku tych ziem do Polski. Kolejny raz uczcili w ten sposób pamięć powrotu Ziem Odzyskanych do macierzy i wykazali ducha patriotyzmu.

Wychowawca: Tomasz Bohdziewicz

ZIMA WSZYSTKICH ŁĄCZY –  INTEGRACJA ZESPOŁU KLASOWEGO

 

Uczniowie z klasy V, korzystając z uroków zimy postanowili wspólnie się zabawić. Poza bitwą na śnieżki uczniowie urządzili zawody saneczkowe. Wygrała Julia Jaciubek, która na sankach zjechała z górki najdalej ze wszystkich. Wychowawca nagrodził zwyciężczynię czekoladą. Zima sprzyja dobrej zabawie oraz integracji klasy.

Wychowawca: Tomasz Bohdziewicz

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE

 

11.01.2017 r. odbyły się zajęcia warsztatowe z pracownicami PPP w Białogardzie. Tematem zajęć było: „Jak radzić sobie ze złością”. W warsztatach udział wzięło 20 uczniów wraz z wychowawcą, który na równi z uczniami pracował metodą warsztatową.

Była to doskonała okazja do nabycia nowych umiejętności radzenia sobie ze złością oraz poznania siebie nawzajem.

Wychowawca: Tomasz Bohdziewicz

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU – WIGILIA 2016

22 grudnia 2016 r. klasa V w świątecznym nastroju spotkała się przy wigilijnym stole. Zgodnie z tradycją wszyscy skosztowali barszczu z uszkami i śpiewali kolędy. Pani Ania i Natalia zadbały o rodzinną atmosferę i pomagały w przygotowaniu poczęstunku.

Klasa V wraz z wychowawcą złożyła wszystkim rodzicom podziękowania za przygotowanie potraw wigilijnych i przyłącza się do życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych.

Wychowawca: Tomasz Bohdziewicz

ŚWIĘTY, ŚWIĘTY, ŚWIĘTY – MIKOŁAJKI 2016

06.12.2016 r. do klasy V zgodnie z tradycją zawitał św. Mikołaj. Uczniowie w ramach integracji zespołu klasowego wręczyli sobie paczki ze słodyczami.

Wychowawca: Tomasz Bohdziewicz

CZYTAM, BO LUBIĘ” - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

25 października 2016 r. klasa piąta wspólnie z wychowawcą obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Na godzinie wychowawczej uczniowie promowali czytelnictwo pod hasłem „Czytam, bo lubię”.

Wszyscy chętni mogli zaprezentować i na forum klasy przeczytać fragment swojej ulubionej książki lub czasopisma. Uczniowie opowiadali o swoich zainteresowaniach literackich. Pojawiały się tytuły powieści fantastycznych z serii „Harry Potter”, „Magiczne drzewo”, polskich legend oraz książek i pism popularnonaukowych o tematyce historycznej, przyrodniczej i sportowej. Odbyło się również wspólne, głośne czytanie uczniów i wychowawcy z podziałem role.

Lekcja wychowawcza była dobrą okazją do promowania czytelnictwa, a także do poznania zainteresowań czytelniczych samych uczniów.

Wychowawca: Tomasz Bohdziewicz

ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

 

20 października na lekcji języka polskiego uczniowie klasy piątej wykonywali zakładki do książek. Na zakładkach znalazły się objaśnienia pojęć dotyczących epiki, które uczniowie poznali na lekcjach. W ten sposób powtarzali i utrwalali wiadomości przed pracą klasową. Kolorowe zakładki, ozdobione rysunkami, brokatem i piórkami, ozdobiły klasową gazetkę.

Ewelina Wachowska

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

SPOTKANIE INTEGRACYJNE UCZNIÓW KLASY IV,

ICH RODZICÓW I WYCHOWAWCY PRZY OGNISKU

21 maja br. w sobotę z inicjatywy wychowawcy klasy IV, Tomasza Bohdziewicza oraz przy wsparciu rodziców odbyło się spotkanie integracyjne zespołu klasowego w remizie strażackiej w Rogowie. Dopisała pogoda, jak i rodzice z uczniami, którzy niemalże w komplecie zjawili się o ustalonej porze w miejscu zbiórki. Było to spotkanie rodzinne w związku ze zbliżającym się Dniem Matki.

Od godziny 16.00 do 18.00 trwała wspólna zabawa połączona z pieczeniem kiełbasek. Warunkiem przystąpienia do zabawy było wzniesienie toastu kubkiem z sokiem z cytryny. Uczniowie nadymali się, dmuchając balony do momentu pęknięcia. Próbowali również swoich sił, przeciągając linę - dziewczyny kontra chłopcy. Rodzice także nie siedzieli bezczynnie. Mamy musiały wykazać się zręcznością i łapać jajka rzucane przez mężczyzn, stopniowo zwiększających odległość rzutu. Następnie wykazały się siłą, bo wygrały z ojcami w przeciąganiu liny. Uczniowie kredą malowali portrety swoich mam, starając się jak najlepiej oddać wizerunek malowanej postaci. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej oraz wykazywali się celnością w rzucaniu piłką do kosza. Wszyscy obecni mogli również podziwiać motory zaprezentowane przez członków Klubu Motocyklowego Boruta MC Poland, którzy zjawili się w Rogowie.

Spotkanie było niezwykle udane. Dało możliwość lepszego poznania się i zintegrowania uczniów klasy IV, a także nawiązania ściślejszej współpracy z rodzicami.

Spotkanie integracyjne

Tomasz Bohdziewicz

WALENTYNKI

15 lutego chłopcy z klasy IV pamiętali o walentynkach. Na godzinie z wychowawcą męska część klasy obdarowała dziewczęta słodkościami w kształcie serc. Upominek bardzo spodobał się koleżankom, za co serdecznie podziękowały.

 

 

KARNAWAŁ 2016

21 stycznia uczniowie klasy IV pod kierunkiem wychowawcy uczestniczyli w szkolnej zabawie karnawałowej. Całą imprezę przygotowali sami. Pomyśleli o słodkim poczęstunku i oryginalnych przebraniach. Impreza przebiegła w radosnej atmosferze. Czwartoklasiści mogą tym razem być z siebie dumni.

 

 

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU – KLASOWA WIGILIA

22 grudnia uczniowie klasy IV wspólnie z rodzicami oraz wychowawcami - Tomaszem Bohdziewiczem i Elwirą Nowak – zasiedli do wspólnej wigilii. Było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Następnie w świątecznych nastrojach, przy choince i szopce bożonarodzeniowej, śpiewano kolędy.

Klasowe spotkanie opłatkowe było możliwe dzięki zaangażowaniu wszystkich rodziców czwartoklasistów, którzy przygotowali poczęstunek. Dziękujemy!

Na koniec pan Tomasz Bohdziewicz przeprowadził z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy świątecznej, szczególnie w czasie zabawy sylwestrowej. Życzył wszystkim zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 

MIKOŁAJKI

8 grudnia  nasza klasa zorganizowała klasowe mikołajki. Każdy został obdarowany prezentem, na który musiał zapracować mówiąc wierszyk lub śpiewając piosenkę.

mikołajki

 

PRAWA CZŁOWIEKA

7 grudnia na szkolnym holu odbył się konkurs wiedzy o prawach dziecka i człowieka pod hasłem „Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają”. Naszą klasę  reprezentował: Jakub Raczyński, Jan Łoś oraz Oliwia Buchowiecka. Zdobyliśmy drugie miejsce.

 

 

SPORT I ZABAWA

4 grudnia 2015 r. braliśmy udział w zawodach sportowych odbywających się w  Stanominie. Naszą klasę reprezentowała 10-osobowa drużyna.

 

ANDRZEJKI

26 listopada uczniowie klasy czwartej wzięli udział w szkolnej zabawie andrzejkowej.

 

 

DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

26 października obchodzony w naszej szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji przygotowaliśmy plakaty o zdrowym odżywianiu i zrobiliśmy zdrowe kanapki, Na przerwach uczestniczyliśmy w aerobiku, który prowadziła pani Jolanta Borys.

ŚWIĘTO SZKOŁY

14 października uczniowie uczestniczyli w ślubowaniu klas pierwszych. oraz w apelu przygotowanym z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie w ramach integracji zespołów klasowych  uczniowie klas IV-VI udali się na boisko pod lasem, gdzie pan Daniel Hamaluk, przygotował ognisko. Po powrocie do szkoły odbyła się dyskoteka, na której wszyscy bardzo dobrze się bawili do godziny 12.30.

 

5 października wspólnie świętowaliśmy urodziny Jana Łosia, który ukończył 10 lat. Wszyscy uczniowie odśpiewali koledze „100 lat” i złożyli życzenia.

28 września 2015 r. uczniowie klasy IV na zajęciach z wychowawcą wspólnie ułożyli „Zasady zachowania klasy IV”. Następnie wszyscy potwierdzili przestrzeganie tych zasad poprzez złożenie własnoręcznego podpisu.

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

DZIEŃ MATKI

 

Do tego dnia przygotowywaliśmy się bardzo długo. Uczyliśmy się wierszy, piosenek oraz  gry na dzwonkach melodii  " Sto lat". Uczniowie napisali  zaproszenia dla swoich mam oraz wykonali ich portrety.

Dnia 26 maja o godzinie 16.00 zawitały do naszej szkoły Mamy. Frekwencja dopisała!

Uczniowie pięknie przedstawili program słowno-muzyczny a potem zaprosili swoje mamy na skromny poczęstunek. Największym powodzeniem cieszyło się ciasto marchwiowe, które w czasie lekcji upiekły dziewczynki. Mamy zostały obdarowane laurkami. Na ich twarzach widać było ogromne wzruszenie i radość.

     To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Małgorzata Bagińska

POTYCZKI Z MATEMATYKĄ

 

W tegorocznej edycji szkolnego konkursu matematycznego "Tydzień z kangurkiem" w kategorii kl. 2-6 reprezentacja naszej klasy w składzie: Oliwia Buchowiecka, Oliwia Durawa i Jakub Raczyński zajęła I miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy!

Małgorzata Bagińska

KONSTRUKTORZY LATAWCÓW

 

Dnia 25.03.2015r. uczniowie klasy III na zajęciach technicznych konstruowali latawce. Z ogromnym zaangażowaniem je ozdabiali i potem próbowali wykorzystać siłę nośną wiatru na szkolnym placu zabaw. Udawało się to z różnym skutkiem, ale zabawa była doskonała!

Małgorzata Bagińska