ROK JULIANA TUWIMA

OBCHODY ROKU JULIANA TUWIMA – PODSUMOWANIE

Oto dom mój: cztery ściany wiersza
W mojej pięknej ojczyźnie-polszczyźnie!

Julian Tuwim

Od stycznia do grudnia 2013 roku podjęliśmy szereg działań, mających na celu udział dzieci 5- i 6-letnich oraz uczniów naszej szkoły w obchodach Roku Juliana Tuwima.

Nauczyciele języka polskiego, świetlicy, przedszkola, klas I-III, bibliotekarze szkolni oraz logopeda przybliżyli dzieciom sylwetkę twórczą Juliana Tuwima. Przeprowadzono między innymi zajęcia, podczas których czytano i omawiano utwory patrona roku 2013, rozmawiano na temat jego życia i kolejnych etapów twórczości, wykonywano prace plastyczne, w tym plakaty, ilustrujące wiersze Tuwima, jak również portretujące poetę, przygotowywano wystawy tych prac, rozwiązywano łamigłówki, organizowano zabawy dźwiękonaśladowcze i ćwiczenia interpretacyjno-głosowe z wykorzystaniem wierszy Tuwima, kolorowano obrazki z bohaterami jego utworów i nim samym, słuchano nagrań jego wierszy w interpretacji Krzysztofa Globisza.

Poza tym zorganizowano konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima oraz konkurs recytatorski jego wierszy, zaprojektowano i wykonano gazetki tematyczne w salach lekcyjnych i na szkolnych korytarzach, przygotowano prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości pisarza, a także przedstawienie, składające się z najbardziej znanych wierszy poety, wyposażono „kącik czytelnika” w książki z wierszami patrona roku 2013 …

Dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie!

Danuta Suska

Prezentacje mutlimedialne zabezpieczone są hasłem chroniącym przez wprowadzaniem zmian. Można je zapisać na dysku wybierając polecenie "zapisz" lub obejrzeć w bieżącej lokalizacji wybierając polecenie "tylko do odczytu".

Julian Tuwim - prezentacja multimedialna

OBCHODY ROKU JULIANA TUWIMA