LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

• WYKORZYSTANIE OTRZYMANYCH ŚRODKÓW PROGRAMU "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

• W grudniu 2021r. nasza szkoła z przyznanych środków w ramach programu Laboratoria przyszłości i zakupiła wyposażenie techniczne podstawowe oraz dodatkowe:

- stację lutowniczą z gorącym powietrzem

- statyw Fancier

- mikroport Synco G1A1 bezprzewodowy system mikrofonowy

- mikrofon kierunkowy nakamerowy Synco

- filamenty PLA 1: czerwony, szary, niebieski

- gimbal ręczny Feiyu Tech G6 Max

- zestaw: lampa mini boom żuraw oświetleniowy Softbox i żarówka fotograficzna

- aparat fotograficzny lustrzanka Canon

- drukarka 3D

- mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

LEGO Education BricQ Motion Essential

- LEGO Education Spike Prime

- roboty edukacyjne mBot2

Zakupione wyposażenie techniczne będzie wykorzystywane do  kształtowania i  rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno -komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o  porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w  ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

PROGRAM LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria

Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała dofinansowanie w kwocie 30000,00 zł na zakup wyposażenia technicznego.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.